Jdi na obsah Jdi na menu


Hvězdná brána: Návrat

12. 10. 2015

Hvězdná brána: Návrat

stargate-continuum-520d41c19f56e.jpg

 • Tento film navazuje na děj ze sérií Stargate Atlantis, tedy přesněji na děj okolo Samanthy Carterové. Na Atlantidě totiž řekla, že odchází na Zemi, protože našli posledního Ba´alova klona.
 • Film začíná načrtnutím situace a americké přepravní lodi Achilles, která převážela bránu do USA, když si stále mysleli, že to může být nějaká zbraň. Při převozu se však brána aktivovala a prošel jí Ba´al, tedy originál z budoucnosti. Rozhodl se loď zničit a tak tedy změnil budoucnost. Loď se mu úplně zničit nepodařilo, ale i tak se loď ztratila na moři a zkoumání brány nikdy nezapočalo.
 • Mezitím v budoucnosti se SG-1 připravovala na popravu posledního Ba´alova klona na planetě To´krů, ale najednou začali mizet členové týmu a Tok´rů. Generál O´neill byl zabit Ba´alem a pouze tři členové SG-1 utekli pryč bránou. Dostali se tedy do správného času, ale špatné časové linie. Dostali se na onu ztracenou loď, která se nacházela na Antarktidě.
 • SG-1 odtamtud zachránilo námořnictvo USA a všechny začali vyslýchat. Nepomohl jim ani vydupaný gen. Hank Landry. Prezident tamějších spojených států nedovolil SG-1 napravit časovou linii a udělil jim nové identity. Po několika letech života na Zemi se objeví Go´auldský Al´kesh, který zde byl na průzkumu.
 • Pro SG-1 to bylo znamení, že se blíží Go´auldi. Byli okamžitě přivedeni k prezidentu, který je osobně požádal o pomoc. Protože se ale tehdy jejich vláda na ně vykašlala, tak Jackson nechtěl pomoci. Nakonec tedy ale pomohli všichni. Ba´al se díky svým znalostem z budoucnosti stal vládcem galaxie a podvolil si všechny Go´auldy díky armádě svobodných Jaffů, kteří mu sloužili. Jeho ženou byla Ketes´h v těle Valy Mal Doran. Teal´c byl Ba´alův první muž.
 • Ba´al byl ale překvapen, když zjistil, že lidé našli Hvězdnou bránu a začali kopat na souřadnicích antické základny v Antarktidě. Ketesh to ale také šokovalo, to že Ba´al toho tolik ví a to se od ní ani nehnul několik stovek let. Nakonec z něj ale Ketesh vymámila informace o stroji času na Praxionu. Teal´c přišel během Ba´alova mučení a jako jeho první muž má povinnost pomstít smrt svého vládce. 
 • Ketesh už předtím dala rozkaz vybombardovat souřadnice základny s bránou a i souřadnice antické základny. Teal´c však ale zatajil, že tam je ještě jedna brána. Tým SG-1 o druhé bráně nevěděl a tak se po zničení první brány vydali zpět. Po zabití Ba´ala vydala Ketesh rozkaz zničit a vyhladit lidstvo na této planetě. 
 • V posledních chvílích zjistil prezident Hanry Hayes, že Rusové mají tu bránu z potopené lodi Achilles. Zprávu předal SG-1 společně se vzkazem, ať udělají co musí. Tedy ať změní budoucnost, protože tato budoucnost přestává existovat. SG-1 se dostává na ruskou základnu, ale nemají energii pro bránu. 
 • Náhle ale na střeše přistane Teal´cův Al´kesh. Po malé konfrontaci SG-1 s Teal´cem začne být základna pod těžkou palbou z orbity. Naštěstí budovu s bránou chrání Al´lesh. Teal´c a SG-1 se vydává na Praxion, kde se domluvili, že se vrátí v čase a zabrání Ba´alovi v zabití posádky na Achilleu a tím změní budoucnost. Během hledání odpovídající sluneční erupce, díky které se pomocí brány dostanou zpět v čase jsou ale téměř všichni zabiti. První zemřeli dva teal´covi jaffové, poté Jackson a poté taky Carterová, která jen tak tak stihla zadat adresu. Mittchell nemohl na nic čekat a vydal se skrz bránu. Teal´c byl poté také zasažen, ale zemřel až poté co přišla Ketesh a on odpálil granát, který tam všechny zabil a zničil stroj času. 
 • Mittchell poté čekal na Achilleu a zabil všechny, kteří během plavby prošli bránou. Tímto činem změnil budoucnost na správnou časovou linii a vše tedy proběhlo tak, jak má.
 • Film končí nadějí posledního klona Ba´ala, že není poslední a že originál, kterého zabil Mittchell, všechny zničí. Ba´al je odstraněn z hostitele a hrozba byla zažehnána.
 • Pro přehrání filmu online klikněte na obrázek.

158597938_b2396e.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář