Jdi na obsah Jdi na menu


Rozhovor s administrátorem hry SGWars

 

4f37ed726459e.jpg

 

 

 

 

Toto je rozhovor s administrátorem SGTemporary - charliex3. 

 • 1. Co tě inspirovalo k vytvoření této hry?
 • 1. Taaak začnem asi tým, že som a vždy budem veľkým fanúšikom seriálov ako je Stargate. Čo sa mi v nich najviac páči je jednak príbeh a potom to sú určite vesmírne bitky, ktoré sa v takýchto seriáloch nachádzajú.
  Možno to všetci nevidia, tak ako ja, no za všetkými tými bitkami sa skrýva kopec práce. Môj pôvodný návrh na hru podľa Stargatu bolo niečo na štýl Stargate Empire at War, takže možem povedať, že práve táto hra ma inšpirovala k vytvoreniu SGTemporary. Najprv som ale hľadal či už niekto taký projekt nezačal náhodou a vtedy som narazil na dnes mŕtvy projekt SGColonies. Tiež možem prezradiť, že som už hľadal nejakých 3D grafikov + nejakých programátorov na vytvorenie hry veľmi podobnej dnešnému StarTrek Online, bohužiaľ nikto v tej dobe nemal záujem robiť a pracovať s 3D grafikou, takže povodný návrh upadol a vtedy som sa rozhodol, že skúsim niečo, čo zvládnem relatívne aj sám, a tak som sa pustil do práce nájsť nejaký engine, na ktorom by hra bežala a potom si ju len upraviť, vylepšiť podľa svojho a hlavne aby mala veľmi blízko
  Stargatu :)
 • 2. Jak dlouho trvalo něco takového vytvořit?
 • 2. To je zložitá otázka, pretože do toho treba vziať do úvahy vedomosti z programovania, ktoré človek má. Keďže ma Informatika vždy bavila, tak nejaké tie základy som už mal a postupne pri tvorení SGTemporary som sa naučil veľa nového, no stále tu je aj veľa toho čo ešte neviem :/ Prvé pokusy neboli práve najlepšie, pretože starý engine mal strašne veľa chýb, ktoré ovplyvňovali vývoj samotnej hry, takže som ho musel aspoň
  nejako zazáplatovať aby aspoň základne veci fungovali tak ako majú. Už sú to myslím 2roky odkedy vyšla prvá verzia SGTemp, na úplnom začiatku ak si niekto náhodou pamätá, tak sa to volalo SGNewBattles a rozmýšľam či ten názov znovu nevrátim keďže slovo Temporary znamená "dočasný", ktoré patrilo ešte keď sa očakávalo vydanie SGColonies. Takže určite to nejaký ten čas zaberie aby bola hra funkčná, už keď to robí niekto sám :/
 • 3. Jak těžké je vytvořit takovou hru?
 • 3. Myslím, že to som už spomenul vyššie, že nejaké tie základné znalosti z programovania určite človek musí mať, ináč nech sa do toho radšej ani nepúšťa, keď nechápe ani základne princípy fungovania nejakej hry resp. rovno Windowsu :)
 • 4. Co nás čeká v nové verzi?
 • 4. Hra bude bežať na oveľa novšiom engine, ktorý by mal zabezpečiť lepšiu stabilitu a hlavne dúfam, že čo najmenej chýb. Už posledný polrok sľubujem aby mala každá rasa len svoje lode, to chcem hlavne splniť a to len vďaka novému enginu, ktorý to dovolil urobiť oveľa ale fakt, že oveľa jednoduchšie ako ten starý. Na porovnanie tak v starom engine by to bolo asi cez 1000 riadkov kódu, a v novom to je len niečo okolo 50 riadkov :D Ďalej vďaka lepšej stabilite určite pribudnú nejaké tie nové módy. A jednu vec prezradím, že medzi nimi by mala byť aj Hviezdna brána priamo na planéte, ale k čomu konkrétne bude slúžiť to si nechám pre seba ;) A hlavne kedy to bude to sám neviem :D lebo tam je to trošku zložitejšie ako pri lodiach. Ale to bude pribúdať postupne :)
 • 5. Jaké rozdělení ras nás čeká a jaké budou mít výhody a nevýhody?
 • 5. Rasy budú zatiaľ len 4, postupne ich možno opäť pribudne :) Teda konkrétne to sú Ľudia(Humans), Goauldi, Antikovia a Wraithi.Rozdiely ešte stále nemám poriadne hotové, no zväčša sa to bude týkať rýchlosti získavania surovín, sily lodí apd.
  Jedna z veľmi žiadaných rás sú Asgardi, no k tým nie sú urobené nejaké nové FANMADE lode, ktoré by som mohol pridať do hry, takže ak niekto nejaké pozná a má aj nejaký obrázok, nech mi to pošle na E-mail a ja si to pridám do DB :) a potom neskôr sa tá loď určite objaví aj v hre :)
 • 6. Co by jsi nám mohl doporučit v nové verzi i v této současné betaverzi?
 • 6. Nejaké tie doporučenia sú určite snažiť sa byť priateľský, aby náhodou neskôr proti vám nešiel celý spolok hráčov v hre :D
  Iné doporučenie bude asi si čo najskôr nájsť nejakú spoľahlivú Alianciu, v ktorej sa budete cítiť bezpečne a nebude tam nejako veľa obmedzení. :) V beta verzii alebo teda v2.0 už bude otvorená aj moja aliancia, takže kto bude chcieť, je vítaný :) ale samozrejme ho neprijmem len tak ! Bude musieť spĺňať aspoň nejaké tie základné požiadavky ;)
 • 7. Líbí se ti to, co jsi vytvořil, čili je to podle tvých představ?
 • 7. Moje predstavy sa neustále menia, takže raz som spokojný a raz nie :DDD Už teraz mám napríklad nápad na úplne nový dizajn pre zatiaľ ani nezačatú verziu 3.0 :DDD ale to je ešte veľmi ďaleko v budúcnosti :D
 • 8. Jaké nároky na počítač klade vaše budoucí nová hra?
 • 8. Nároky budú ako doteraz aspoň zatiaľ. Teda bude stačiť nejaký ten webový prehliadač, najlepšie Google Chrome. V budúcnosti potom plánujem na hru vydať aj nejakého Klienta aby to nebežalo na len na Webe, no tam sa tie požiadavky určite nebudú veľmi líšiť od bežného používania Prehliadača. A čo je také prekvapenie a možno ani nie :D tak určite chcem vydať aj verziu pre Android a neskôr pre iOS :)
 • 9. Jaké budou výhody pro tzv.: PREMIUM účty?
 • 9. Tam je to tiež ešte dosť diskutabilné, pretože mám plány na 2 premium systémy, ten prvý, ktorý už mám hotový bude znížovať ceny u nejakých obchodníkov a dovoľovať nejaké tie módy naviac + denné odmeny. A 2. ktorý mám v pláne bude oveľa zložitejší a tam si hráči budú môcť sami prispôsobiť, čo konkrétne chcú mať vo svojom premium účte :) ale ten takisto nebude hotový hneď zajtra a možno ani za mesiac alebo dva.
 • 10. Kolik lidí pracuje na této hře a kde jste se naučil takto skvěle programovat, čili máte nějaký obor vystudovaný na toto téma (hry).
 • 10. Ako som spomenul vyššie, tak na nej pracujem bohužiaľ sám, no nepopieram, že nejaký ten grafik alebo programátor navyše by sa nezišiel :) Konkrétny odbor vyštudovaný nemám, všetko sú len znalosti, ktoré som pozbieral na strednej a popri opravovaní rôznych chýb. Moje heslo je: "Z chýb sa učíme, a aj keď je ich niekedy veľa, netreba to vzdávať ale pokúsiť sa ich aspoň zazáplatovať alebo rovno vyriešiť ;)". Každá chyba, ktorú som opravil a potom sa náhodou niekde vyskytla ešte raz tak už som vedel aspoň presne ako to opraviť, inokedy zasa pomohol ujo Google alebo Programátorska komunita na servery Stack Overflow :)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář