Jdi na obsah Jdi na menu


Stargate Atlantis: City 2018

21. 11. 2018

Tento model jsem stavěl v rekordním čase půl roku, primárním důvodem byl Gatecon 2018, kde jsem měl model prezentovat na své první přednášce vůbec. A druhotným důvodem byl přijímající pohovor na vysokou školu, nebudu tvrdit, že mne přijali jen díky tomu, ale velkou roli tento model taky hrál. 

Celkové podklady pro model jsem hledal na internetu na různých webových stránkách od různých internetových umělců. Je docela neohrabané tvrdit o tomto modelu, že je identický originálu, vzhledem k tomu, že seriál měl pomalu každou půlku série jiného CGI specialistu, který jim dělal speciální efekty vč. Atlantidy.

Pro ty co by měli otázku: "Proč není nabarvená?" , je to proto, že z mých dlouholetých zkušeností s kartonovými modely jsem se poučil, že barvy většinou modely spíše zabíjí. 

Celkový model je vyroben hned z několika druhů materiálu. Obyčejný a tvrdý karton, papírová čtvrtka a špendlíky. Jako spojovací materiál je použito výhradně lepidlo z tavící pistole. Jako dekorace je použitý obyčejný černý centropen. Samotné barvy modelu (bílá a hnědá) jsou použitý přímo z kartonu, čímž se zabránilo barvení. 

Doufám, že se vám výsledek líbil, tedy vzhledem k ovacím ať už v ČR nebo ze zahraničí, vč. reakcí např. Paula McGilliona (Dr. Carson Beckett), si myslím že se model líbil...

bez-nazvu.png

A těšte se na novou anketu, kde budete moci hlasovat o novém modelu, který budu připravovat na Gatecon 2019.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář