Jdi na obsah Jdi na menu


Hvězdná Brána

 

mary_poppins_3158_01--1-.jpg

Originální název: Stargate SG-1
Délka natáčení: 1997 - 2007
Režisér:

Jonathan Glassner,

Brad Wright

Počet epizod: 214 (epizody)
Autor znělky:

Joel Goldsmith, 

David Arnold

Původ: Kanada, USA
Originální Jazyk: Angličtina
Poslední hlavní role:

Ben Browder,

Amanda Tapping,

Christoper Judge,

Michael Shanks,

Beau Bridges

Další filmy a seriály:

Hvězdná brána (film)

Hvězdná brána: Atlantida

Hvězdná brána: Hluboký vesmír

Stargate Infinity

Hvězdná brána: Návrat

Hvězdná brána: Archa pravdy

Průmerná délka dílu:

 

42min

 

Hvězdná Brána SG-1 (StarGate) byla natočena jako první seríál tohoto tématu po velkofilmu Hvězdná Brána.

Ze začátku tohoto seriálu jsou hlavními postavami: Plukovník Jack O´neill (Richar Dean Anderson), Kapitán Samanta Carterová (Amanda Tapping), Teal´c (Christoper Judge), Generál George Hammond (Don S. Davis), Doktor Daniel Jackson (Michael Shanks), Doktorka Janet Fraiserová (Teryl Rothery).

Go´auldové jsou nejmocnější rasou v galaxii Mléčná dráha, s lepší technologií než mají pozemšťané (dále už T´uri). Jaffové jsou už několik generací utlačováni Go´auldy. O Zemi Go´auldové nevěděli, protože zde yla Hvězdná Brána na několik tisíc let pohřbena starými Egypťany, dokud ji roku 1928 neobjevil otec Catherine Langfordové.

Postupem času Zemi několikrát ohrožovaly útoku Go´auldů, mezihvězdný týmu SG-1 se daří vše jen tak tak zachránit.Zároveň získávali nové technologie a spojence potřebné k stavění obranné technologie např: zbraní, lodí, štítů, atd...

První lodí postavěnou z části lidmi byla X-301, která ve svém testu neuspěla díky Go´auldu Apophisovi neuspěla.

Druhý tentokráte lidmi zcela postavený letoun schopný mezihvězdné cestování pomocí hyperprostoru byla X-302/F-302, loď při testu uspěla, ale nebyla schopna letu hyperprostorem, jelikož naquadria kterou přinesl Jonas Quinn (Corin Nemec) byla nestabilní. Dr. Daniel Jackson zemřel při pokusu vyjednat více naquadrie a záchraně Jonasovy planety na ozáření smrtelnou radiací. Daniel se ale povznesl s pomocí povznesené antičky Omy Dessaly - tím ale porušovala pravidla vyšších bytostí. Po jeho smrti (povznesením) byl Jonas vybrán Jackem O´neillem do týmu SG-1 jako náhrada Daniela Jacksona.

Třetí lodí byla X-303 - Prometheus - byl to obrovský bitevní křížník, který pomohli stavět asgardé. Tato loď se v seriálu objevuje dlouho, ale po příchodu další vyspělé rasy byl zničen jejich satelitem.

Doktorka Janet Fraiserová zemřela při záchraně příslušníka amerických vojenských sil. A nahradila ji doktorka Lamová.

Čtvrtá a poslední třída lodí byla BC-304/X-304. Lodě tohoto typu se jmenovaly U.S.S. Daedalus, U.S.S. Apollo, U.S.S. Hammond, U.S.S. Odyssey, R.K.F. Korolyev, P.L.A Sun tzu.

 

U.S.S. - United States Ships (lodě Spojených Států Amerických)

 

R.K.F. - lodě Ruské armády

 

P.L.A. - lodě Čínské armády

 

Anubis - Go´auld který se několik let vydával za mrtvého se povznesl a jelikož byl go´auld, tak ho antikové vrátili skoro zpět - stala se z něj bytost něco mezi povznesením a lidstvím. Tímto získal převahu technologickou a početní nad T´auri a ostatními Go´auldy. Anubis byl však zabit Omou Dessalou a jeho flotila byla zničena Jackem O´neillem když měl v hlavě archiv vědomostí Antiků. Jack O´neill byl poté povíšen na Generála a Major Samanta Carterová na Plukovníka.

Zde se objevuje postava mimozemské lupičky Vala Mal Doran (Claudia Black), která se při výpravě Promethea do galaxie Pegasus před jeho zničením pokouší Promethea unést, při této krádeži je loď silně požkozena a musí zrušit výpravu na Atlantidu do galaxie Pegasus.

Jaffové jaou po poražení všech Go´auldů svobodní.

Jednoho dne se Vala Mal Doran vrátí a to zrovna když byl tým SG-1 rozpuštěn a měl ho vést Plukovník Cameron Mittchell (Ben Browder). Vala má tabulku o pokladu antiků a chce ho najít, bohužel ale Daniel odjíždí s nově postaveným Daedalem na Atlantidu, bohužel už mu to Vala podruhé překazila. Když naleznou na Zemi antický poklad v jeskyni pod Glassenbery, naleznou také důkaz že Antikové nepocházi z Mléčné dráhy, ale přišli sem z jiné galaxie a že prý za sebou nechali celou civilizaci, našli i zařízení Antiků na dálkovou komunikaci. Daniel a Vala jej aktivují, jejich těla upadnou do bezvědomí a oni jsou poslání do několik tisíc světelných let vzdálené galaxie.

Našli rasu antiků nazývanou Oriové, Antikové se od nich odtrhli protože Ori vysávaji sílů ze svých uctívačů když jsou povzneseni, Oriové se dozví o Mléčné dráze a rozhodnou se tam kolonizovat aby mohli zničit Antiky a každý kdo odmítne věřit bude zabit. Oriové mají ještě leppší technologii než antikové. Postavil si v mléčné dráze tzv.: Superbránu, aby dostali své lodě a armádu do této galaxie. T´auriové se otéto bráně dozvěděli a letěli ji zničit, Vala Mal Doran se obětovala proto aby bránu zničila.  Po delším zkoumání se zjistilo že Vala utekla pomocí kruhů, ale černá díra ji vtáhla do Orijské glaxie. Potom co Vala našla způsob jak se zpojit s SG-C, jim řekla že Oriové chystají armádu a že mají někde funkční Superbránu.

T´auriové společně s Asgardy a Jaffy ji našli a letěli ji opět zničit, Superbrána se aktivovala a proletěly čtyři Orijské mateřské lodě. Všechny lodě co proti nim čelily zahájily palbu. Lodě Oriů to ani nepoškodily a pod krutou palbou zničily všechny lodě co proti nim stály. Této bitvy se zúčastnily dvě pozemské lodě Odyssey a Korolyev, Daedalus byl v galaxii Pegasus. Korolyev byl zničen ale Odyssea se stačila vzdálit.

Vala Mal Doran dorazila do Ml. dráhy společně s první vlnou lodí Oriů. Porodila své dítě o kterém nevěděla jak k němu přišla. Bylo to dílo Oriů, její dcera Adria byla Orisay, která měla nadpřirozené schopnosti a vědění Oriů. Adria našla Merlinovu (povznesený antik) zbraň, která údajně dokáže zničit povznesené bytost - Orie. Adria o nířekla Vale aby ji T´auriané našli a ona ji mohla zničit, ona to sama udělat nemohla, protože Morgan La Fey zavedla protiopatření proti jejím schopnosti. Daniel se stal převorem aby mohl zbraň postavit.Zbraň byla ppostavena a Danyel ji poslal do Orijské galaxie. Adrie byla zajata Ba´alem a stala se jeho hostitelkou,         T´auriové ji zajali a chtěli ji sibionta vyjmout, ale při vyjmutí se uvolnil jed a Adrie na Odyssee zemřela a povznesla se, tím převzala veškerou moc Oriů. 

Asgardé se před mnoha lety rozhodli si prodloužit život pomocí vědy - byli to kloni klonů klonů - klonovali se. tak se chtěli zničit aby nezemřeli dříve než chtěli. Dali dohromady dědictví a naistalovali nové technologie na Odyssey včetně paprskometů - ty byly účinné, ale asgardské energetické jádro dokázali Oriové vysledovat. Později dokázali T´auriové zmenšit asgardské technologie aby se nedaly vysledovat a namontovali a namontovali je do ostatních lodí. SG-1 našla Archu pravdy - ta dokáže přesvědčit všechny k pravdě že Oriové nejsou bohové. Oriové byli zničeni, Adria byla zabita Morgan La Fey a galaxie je osvobozena. 

Konec

 

Náhledy fotografií ze složky BC-304/DSC-304/DAEDALUS

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář