Jdi na obsah Jdi na menu


Hvězdná Brána Hluboký vesmír

19. 1. 2014

7077_full.jpg

Originální název: Stargate Universe
První premiéra: 2. října 2009
Režisér:

Robert C. Cooper,

Brad Wright

Počet epizod: 40 (epizody)
Hudba:

Joel Goldsmith

Původ: Kanada, USA
Originální Jazyk: Angličtina
Poslední hlavní role:

Robert Carlyle,

Elise Levesque,

Justin Louis,

David Blue,

Brian J. Smith,

Alaina Huffman,

Jamil Walker Smith,

Ming-Na

Další filmy a seriály:

Hvězdná brána (film)

Hvězdná Brána SG-1

Hvězdná brána: Atlantida

Stargate Infinity

Hvězdná brána: Návrat

Hvězdná brána: Archa pravdy

Průmerná délka dílu:

 

42min

Děj stargate universe se odehrává ke konci děje stargate atlantis. Klíčovou událostí seriálu je to, že mladý Eli hrál hru Prometheus, vyrobenou letectvem spojených států. V této hře vyřešil těžkou antickou rovnici a ani o tom nevěděl, dokud za ním nepřišel Jack O´neill a Dr. Nicolash Rush. Eli jim nevěřil, ačkoliv znali informace, které jen tak někdo nevěděl. Transportovali ho na mezigalaktický, transportní a válečná křížík U. S. S. Hammond (Gen. Hammond). Této lodi velí Plk. Samantha Carterová. Bez jaýchkoliv varování je Eli zasvěcen do programu Hvězdné brány. Loď směřovala k planetě, na které byla postavena základna Icarus. Tato planeta byla výjmečná tím, že měla jedinečné jádro, protože bylo převážně složené z naqadrie. Na základně se pokoušel Dr. Nicolash Rush vytočit adresu s devíti symboly, ale poprvé to bylo neúspěšně, i s použitím Eliovým řešením. Nad základnou se z hyperprostoru vynořily tři Ha´taky Luciánkśké aliance, ty okamžitě zahájili palbu po U. S. S. Hammondovi a po základně. Proti kluzákům základna nasadila

F-302ky a railguny. Základna neměla jinou možnost a přes rozkazy hlavního velitele Plk. Eweretta Younga zadali adresu s devíti symboly. Vtip v tom, proč nefungovala poprvé byl ten, že použili výchozí bod planety, na které právě byli, ale na adresu s devíti symboli si udělali Antikové takové heslo, že výchozí bod musel být země. Průchod byl kvůli dlouhodobému nepoužívání brány tvrdý a několik lidí bylo zraněných. Základna se pod palbou chystala vybuchnout, stejně jako celá planeta, evakuace nebyla tak rychle ani úplně uskutečnitelná a pozemská loď musela z důvodu bezpečnosti odletět od planety. Plk. Young vzal zásoby a kufřík, ve kterém byly upravené antické komunikační kameny. Planeta vybuchla, zničila přitom Ha´taky a Země neměla ani tušení kam se poděli jejich lidé.

Nicolash Rush se komunikačními kameny spojil se zemí a oznámil jim situaci, že jsou na neznámém antické plavidle. Po pár minutách objevili přístup k počítačům a začali prohledávát malé části lodě. Z lodního deníku se zjistilo, že jsou miliardy scětelných let od domova a že se zpět jen tak nevrátí. Jedinou možností, jak se vrátit domů byla, pokračovat v cestě Destiny a pomoct jí v tom. Rush zjistil že se loď jmenuje Destiny (Osud).

Destiny byla ve stršném stavu a měla požkozenou podporu života, neměla dostatek živin a z lodi unikal vzduch z trhlin v trupu. Senátor, otec Chloe Armstrongové se obětoval, aby uzavřel dveře raketoplánu, ze kterého unikal vzduch, ale dveře se daly uzavřít pouze z vnitřku raketoplánu.

Loď ví, že na její paulbu přišli lidé a tak hledá planety, na kterých ví, že bude to, co lidé potřebují - vápenec na opravu podpory života, voda, rostliny, atd... Lidé zatím našli další funkční raketoplán a kontrolní místnost a také první verzi antického křesla.

Dále zjistili, že destiny po několikátem skoku míří do slunce a že na celé lodi vypadla energie. Vybrali losování několik lidí z posádky, kteří nastoupí do raketpolánu a evakuují se na blízkou planetu. Zbytek posádky i s lodí mířil do slunce. Dr. Nicolash Rush si myslí, že loď nemá energii ani na zapnutí štítů a proto usuzuje, že loď schoří, ale když už jsou téměř ve slunci , všimne si, že měli být už dávno mrtví a na lodi by mělo být už 1000 stupnů, ale nic, a navíc se všude na lodi začal rozsvěcet světla a nabýhat energie. V pozorovací místnosti se začal radovat, že se spletl a že loď energi do štítů má, ale nedala to lidem najevo. Rush to de říst všem ostatním, že loď vše přežije a že si bere doslova sluneční energii. Okamžitě kontaktovali raketoplán ať se vrátí na loď, ale podle výpočtů raketoplán nedokáže destiny po nabití energie dohonit. Využily atmosféry planety, na kterou se měli evakuovat a při jejím průletu se zrychlili. Destiny předhonili, ale ta letšla příliš rychle a horzil silný náraz. Použili manévrovací trysky dokázali se zrychlit. Člun přistál, zakotvil se a loď v zápětí vstoupila do FTL. 

Tým poručíka Scotta na jedné planetě objevil neznámou strskotanou loď. Rush se společně s plukovníkem Youngem na ni přišel podívat. Chvíli před odletem Destiny poslal Young tým zpět na loď, že je hned dohoní, ale on zmlátil Rushe za to, že se na něj pokusil hodit vraždu jednoho vojáka. Young nechal Rushe na té planetě.

Po nějaké době narazí Destiny na neznámou loď a ta vyšle menší lodě a ty unesou Chloe. Plk. Young se kvůli něk´jaké chybě spojil s jedním člene posádky neznámé lodi a našel tam Rushe. Osvobodil ho a ukázal jim pomocí jednoho zařízení myšlenky. Najednou se spojené přerušilo a mimizemšťan byl zpět. Rush ho zabil a našel Chloe, oba dva utekli a dostali se na Destiny. Neznámá loď odletí poté, co destiny zaútočila hlavní zbraní.

Destiny se s neznámými loděmi od té doby setkávala velice často, dokud neodletěli do další galaxie. Lidé objevili teoretický způsob jak se dostat na Zemi, ale při pokusu o to málem loď zničili. Dále se o to nepokoušeli.

Rush našel kód, kterým otevřel můstek. Začal tak plně ovládat destiny. Nikomu to ale neřekl. Když se kameny spojila jeho bývalá kolegině s jednou luciánkou Gym, ukázal jí, jak se dostat na můstek, aby mu pomohla s jednou poničenou lodí. Přitom ho ale bojevil Young a znovu ho zmátil, protože si myslel že mohl zachrábit dobrého vojáka a přítele Ryleyho. Eli a ostatní okamžitě převzali kontrolu můstku a začali ovládat destiny.

Ta loď patřila rase, která bojoval s tzv. stroji. Destiny vyletěla v bitevní poli, kde vše vypadalo jako trskové pole, aůe ne všechno bylo zničeno, stroje to přežili a začali útok na Destiny. Od té doby se Destiny se stroji setkávala čast a nevedlo se jí moc dobře.

Při cestách našli lidé předsunutou loď, která byla antiky vyslána před Destiny a rozdávala na planety brány. Pomocí lodě se mohli lidé dostat zpět na Zem, ale mimozemšťané, kteří byli na lodi začali energii odebírat naopak z destiny. Dr. Rush loď odpojil a destiny odletěla. Předsunutá loď se i s Telfordem později objevila v bitvě Destiny VS stroje. Destiny přišla o FTL motory a předsunutá loď vytvořila dost velké FTL okno i pro Destiny. Mimozemšťané požádali posádku Destiny o pomoc při bitvě se stroji, ale ti Destiny podvedli a rovnou ji přivedli do boje, ta byla těžce poškozena, stejně jako předsunutá loď. Přesunutá loď se obětovala, aby zachránila Destiny. Ta odletěla do FTL.

Destiny se stále potýkala s problémy se stroji.

Destiny letí k jednomu slunci a najednou se před nimi objeví raketoplán z Destiny s jednou známkou života, byl to Rush z alternativní časové linie. Varoval posádku Destiny ať se nepokouší zadat adresu na Zemi ve hvězdě. Řekl jim, že jeho destiny je blízko slunce, ke kterému se Destiny blíží a že je těžce požkozena a že vybuchuje. Dále jim řekl že se jim podařilo navázat spojení se Zemí a i kontakt a že prošel pouze Plk. Telford, posádka prošla nestabilní červí dírou a neví se, kam přesně je brána poslala. Posádku napadlo, že zadají adresu Destiny a vezmou si z ní zbraně, zásoby, rostliny, atd... 

Destiny po delší cestě našla planetu s životem. Tým se tam vydal a našel lidi, ale ti lidé každého člena týmu znali, bylo to proto, že byli potomky původní posádky Destiny - brána posádku ve slunci poslala miliony let do minulosti.

Lidé řekli týmu, že exustují na stovky planetách obrovská vyspělá města a civilzace, které založili potomci posádky. Destiny se vydala na planetu, kde vylo hlavní město civilizace, planetu, na kterou poslala brána posádku destiny. Lidé z destiny se dostali na planetu a našli město, ale to bylo opuštěné a zahalené popelem, zjistilo se se, že se celá planeta kvůli černé díře rozpadá, a že se její obyvatelé evakuovali loděmí na jinou planetu, po té, co byla zničena brána.

Destiny vysadili lidi na planetě, na kterou se evakuovali lidé z planety, ale ti tam budou za několik stovek let, protože nemají hyperpohon.

Destiny našla způsob jak minimalizovat dopad zbraněmi strojů na štíty, ale ti se přizpůsobili tak, že začali kamikadze.

Destiny se blížila k okraji další galaxie a potřebovala se dobýt, ale nemohla, protože každé slunce, ze které se mohla Destiny dobýt byli stroje a Destiny blokovali. Eli našel hvědu smrti, ze které by stroje nečekali, že by se Destiny dobila, ale byl to modrý veleobr. Posádka se evakuovala na planetu blízko hvězdy a na lodi ve skafandrech zůstal Eli, Rush a Dr. Palmerová. Na planetě, kam se evakuovala posádka našli další město, ale to nebylo opuštěné, ale vyhlazené. Týmy šly hledat zásoby a přitom našli několik strojů, když se destiny dobila, posádka odešla zpět, těsně před tím, než přistála řídící loď.

Destiny byla uprostřed galaxie a posádka zjistila, že jsou stroje u všech hvězd, které jsou v cestě Destiny, a proto se posádka uložila do stázových komor, ale některé byly požkozené, ale Destiny našla planety s potřebným materiále na opravu. Plán byl ten, že Destiny podnikne jeden dlouhý FTL skok až do další galaxie, kde stroje nebudou. Lidé je opravili ale nakonec jedna vykazovala chybu v programování, z posádky zbyl už jen Eli, Rush a Young. Rozhodlo se, že zůstane Eli a pokusí se do jednoho týdne opravit komoru a zavřít se, jinak by se musel zabít, ptože by Destiny neměla dostatek energie. Děj SG-U končí tím, že Eli je sám na Destiny a neví se, jestli to Eli přežije.

 

Náhledy fotografií ze složky Destiny

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář