Jdi na obsah Jdi na menu


Hvězdná Brána Atlantida

20. 8. 2013

 s5atlantisrw6.jpg

 

Originální název: Stargate Atlantis
Délka natáčení: 2004 - 2009
Režie:

David Winning

Počet epizod: 100
Autor znělky:

Joel Goldsmith

Původ: Kanada, USA
Originální Jazyk: Angličtina
Poslední hlavní role:

Joe Flanigan,

Rachel Luttrell,

Jason Momoa,

Paul Mc.Gillion,

Jewel Staite,

Robert Picardo,

David Hewlett

Další filmy a seriály:

Hvězdná brána (film)

Hvězdná brána SG-1

Hvězdná brána: Hluboký vesmír

Stargate Infinity

Hvězdná brána: Návrat

Hvězdná brána: Archa pravdy

Producenti: 

Brad Wright,

Robert C. Cooper,

Joseph Mallozzi

Hvězdná Brána Atlantida (StarGate) byla natočena jako druhý seriál tématu SG, po seriálu StarGate SG-1. 

SG-A začíná někde v 8. sérii SG-1. Expedici vedla Dr. Elizabeth Weirová, expedice se rozjela po nalezení antické základny v Antarktidě. Ztracené město antiků se podle informací na antické základně nachází v glaxii Pegasus. Po odchodu expedice na Atlantidu, neměla spojení se Zemí. Týmy z Atlantidy zoufale hledali ZPM proti novým nepřátelům, kteří se nazývali Wraithi. Antikové už dávno Atlantidu opustili a Wraithové proti nim vyhráli válku, antikové byli sice vyspělejší než oni, ale Wraithů bylo více. K Atlantidě přilétaly 2 Wraithské úly a expedice poslala krátkou zprávu na Zemi, ale obětovali skoro všechnu svou energii. Když úly přiletěly dorazily posily ze Země, pěší jednotky se snažily udržet Wraithy, dokud nepřiletí nový pozemský bitevník Daedalus. Do té doby se expedici podařilu zničit jeden wraithský úl.  Když daedalus dorazil, zničil druhý mateřský úl. Na Atlantidě byla nalezena žena, která byla Dr. Elizabeth Weirová, která se vrátila v čase, když poprvé přišla expedice na Atlantidu. Řekla že poprvé došla energie a město se nevinořilo a celé město se zaplavilo, jen ona , John Sheppard a Radek Zelenka se vrátili v čase, do doby kdy žili antikové, ona jediná přežila útok Wraithů na Jumper. Přinesla s sebou informaci o pěti základnách se ZPM, ale nepodařilo se jim žádné získat. 

Pozemšťané narazili na lidi kteří vypadali jako antikové, měli města, která pokrývala celou planetu. Ale zjistilo se, že to byli Replikátoři, které stvořili Antikové proti Wraithům. Antikové většinu vyhladili, protože byli "nepodařený experiment". Replikátoři proto chtěli zničit Atlantidu a to několikrát.

Mezitím byl dostavěny nové bitevníky - U.S.S. OdysseyR.K.F. Korolyev  a U.S.S. Apollo, ale na atlantidu přiletěla pouze Odyssea a Apollo, který sem byl převelen k Daedalovi. V galaxii Mléčná dráha se objevil nový nepřítel - Ori. Byla postavena nová mezigalakticá stanice MidWay.

Doktoru McKayovi se podařilo přepsat zákl. kód replikátorů, aby napadli Wraithy, ale jejich taktika spočívala ve vyhlazování jejich potravy - lidí.  Lidé provedli útok novou nukleární zbraní horizont. Replikátoři s rozhodli útok oplatit, zaútočili na Atlantidu satelitem, atlantida byla nucena opustit planetu a při odletu satelit město požkodil a Elizabeth Weirová byla težce raněná.

Atlantida se vynořila uprostřed vesmíru a tak se vydali lidé k replikátorům ukrást ZPM, na pomoc přiletěl Apollo s Plk. Samanthou Carterovou, ale až po odletu na replikátorskou planetu, při útěku a návratu na Atlantidu byla Elizabeth Weirová zabita replikátory, ale byla několikrát naklonována.

Samantha Carterová poté nahradila Doktorku Weirovou na Atlantidě.

Jelikož replikátoři ničili lidské světy, dohodli se lidé s Wraithi a Cestovateli, kteří měli loď třídy Aurora, aby  zaútočili na replikátory. Lodě lidí dostali novou technologii od asgardů a to asgardské paprskomety a nové štíty. Byly velicé účinné a tak se vydali k planetě replikátorů. Planeta replikátorů byla zničena, při odletu Wraith Todd ukradl několik ZPM. 

Atlantida se na nové planetě setkávala s mnoha problémy, jako např.: Kyrsanská horečka, nebo atmosferické anomálie.

Toddovi vědci zkoumali ZPM a ti ho však zradili a použili pro vlastní účely. Byly použity jako zdroj energie spro klonovací zařízení wraithů. Zařízení bylo zničeno po nárazu Wraithského úlu.

Byly objeveny různé verze expedice Atlantis z jiných realit - Nad Atlantidou se objevila loď, která vysílala identifikační kód Daedala. sheppardův tým se tam vydal a úvízl na lodi poté co se aktivoval McKayův mezirealitní pohon. McKay z Sheppardova tým poté obrátil směr letu a crátili s k Atlantidě.

Jiná realita: Wraithi se dostali k Zemi a byli zničeni Antickou základnou. Jeden Wraith se ovšem dostal na Zem a zamaskoval se jako člověk. Začal experimentovat, aby do Pegasa dostal zprávu o Zemi a její obraně. Detektiv John Sheppard ho našel a zdělil letectvu jeho pozici. Ti Wraitha zabili pomocí letounů, ale před tím se mu podařilo těžce ranit Johna Shepparda a vyslat zprávu, ale díky výbuchu byla odeslána do Pegasa všech realit, kromě té odkud zpráva vyšla.

Normální realita: Wraith Todd se ovrátil na Atlantidu poté co ho zase zradil jeho podřízený a tvrdil že má úl se ZPM. Lidé na Atlantidě si mysleli, že byla ZPM zničena na klonovací stanici, bohužel se tam nenacházlea všechna ZPM, které Todd ukradl. Byl vyslán Daedalůus na ověření, úl nalezli a podcenili jeho výdž a sílu Úl vyřadil Daedala na několik týdnů a nebyl skoro požkozen.Úl odletěl, když dostal zprávu z jiné reality, viz minulý odstavec. Byly vyslány lodě U.U.S. Apollo a P.L.A. Sun tzu, aby úl zničili na jeho první a jedné zastávce k Zemi. Obě lodě byly silně požkozeny a P.L.A. Sun tzu byla v té chvíli neopravitelně požkozená, úl byl stále nepožkozen a pokračoval k Zemi. Todd dal Atlantidě ZPM a ta se jako poslední naděje vydala k Zemi. Úl byl během několka dnů u Země a vyčkával na dokončení upgradů. John Sheppard byl vyslán na Zemi před odletem Atlantidy, ayb ochránil planetu z Antické základny.

Bohužel ve zprávě byla poloha základny v oblasti 51 a wraithské šipky křeslo zničily. Úl se poté dal na oběžnou dráhu Země. Atlantida se vynořila mezi galaxiemi, kvůli poruše a chtěla zkontaktovat Zemi, ale brána byla vytočena na Wraithský úl, wraithi měli bránu , aby zabránili obětem v úniku. Lidé toho využili a poslali útočný tým, aby zneškodnily úl, ale při útoku byl zabit Ronon Dex. John Sheppard se chystak odpálit uvnitř lodi atomovou zbraň, ale nevěděl o bráně. Doktor Zelenka zprovoznil pohon červí díry - dostanou se k zemi během několika sekund, ale bylo riziko, že pohon může zničit celé město, ale tot  riziko bylo podstoupeno. McKay řekl Johnovi přes vysílačku, že je tam brána a že se dostanou ven. Vratili se pro ronona dexe, ale Wraithi u něj byli dříve a naštěstí mu Wraithi vrátili život, aby ho vyslíchali. john ho osvobodil a vydali se k bráně. Úl se chystal střílet na pozemní cile. v tom se objevila Atlantida a začala střílet na úl s Doktorem Carsnem Becketem v křesle. Síla palby úlu tlačila Atlantidu na oběžnou dráhu a štíty kolabovaly. Tým Shepparda vytočil atlantidu o prošel zkrz, poté byl úl zničen atomovou zbraní.

Atlantida ale klouzala po atmosféře a štíty kolabovaly. Několik lidí hlasilo obrovskou ohnivou kouli řítíci se oblohou. Becket dokázal Atlantidu zpomalit a štíty vdržely - Atlantida přistála hladce a bezpečně pod maskováním u San Francisca. O několik dni později se rozhodovalo jestli se Atlantida a její obyvatelé vráti zpět do galaxie Pegasus.

Konec

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář