Jdi na obsah Jdi na menu


Kapitola 1. – Nové časy

27. 2. 2016

Kapitola 1. - Nové časy

O 5 let později
Po ukončení války se silami Oriů se vedou s Mléčnou dráhou a s Orijskou galaxií jednání o příměří a rozdělení technologie. Přeci jen Země vyhrála.
Už to jsou dva roky po ukončení spojení s Destiny a stále se nedaří najít důvod, proč se nikdo nemůže už dva roky spojit s někým na Destiny. Nejsnažší a nejlogičtější vysvětlení bylo, že Destiny opustila FTL příliš brzy a bloudí teď někde vesmírem. Dr. Rodney McKay byl pověřen tímto problémem.
Země byla v tuto chvíli považována z největší velmoc ve dvou galaxiích. V galaxii Pegasus stále byla Země ve válce s Wraithy.

Země nechala na několika planetách postavit kasárny, základny a specializační zařízení pro elitní vojáky. Vlastně požadavky na personál k obydlení několika světů vyžadovaly jisté větší počty lidí. Zástupce agentury Spojených států amerických pro mezinárodní rozvoj a několik dalších zástupců od vlivných částí vlády se domnívali, že do deseti let budou muset zveřejnit program Hvězdné brány a zahájit dobrovolné rekrutování a kolonizaci jiných světu. Teď když neexistuje hrozba, tak zde není důvod bránu tajit. Hvězdná brána dá možnost komukoliv pracovat v jakékoliv profesi, která by byla na vybrané planetě užitečná jako např.: lékaři, učitelé, vojáci, technici, stavaři a další profese.

Velitelství Hvězdné brány, Země, Mléčná dráha
Sgt. Walter Hariman: Zdravím vás plukovníku.
Plk. Mark Daniels: Zdravím seržante, posílají mě se z pentagonu jako nového člena týmu SG-1.

Plk. Mark Daniels
Příslušník americké armády. Specialista na technická a zápalná zařízení. Jeho první akce skončila nezdarem, jeho tým zabila nastražená bomba v Afghánistánu. Zachránily ho příslušníci německého 2nd Stryker Cavalry Regiment. Pokračoval v kariéře právě v této jednotce. Byl přeložen na rozkaz gen. O´neilla. Jeho jméno bylo součástí seznamu Úřadu pro vnitřní bezpečnost Spojených států amerických. Na poprvé prošel testy pro tento program. Poté dva roky působil na speciální výcvikové základně poblíž Colorado Springs. Do SGC byl přijat po úspěšném složení tohoto tréninku. Do SG1 byl přiřazen po pohovoru, který s ním prováděl 

Sgt. Walter Hariman: Ano, plukovník Mittchell vám vzkazuje, ať na něj společně s dalším členem týmu počkáte v zasedací místnosti.
Daniels: Jistě, teda počkat… Myslel jsem že z týmu odešla jen plukovník Carterová.
Hariman: To ano, ale společně s ní odešel i Dr. Jackson a i Teal´c.
Daniels: A kam odešli?
Hariman: Jak už jistě víte, plukovník Carterová je velitelkou lodi Generál Hammond. Dr. Daniel Jackson nyní žije na Atlantidě, se kterou se vrátil do galaxie Pegasus. A Teal´c buduje Jaffské impérium a zároveň dělá poradce Jaffskému vůdci Bra´tacovi.
Daniels: Aha, děkuji vám seržante.
Hariman: Ano pane.
Daniels: Jo a seržante, kdo je ten další člen?
Hariman: Jmenuje se Kirik a je z galaxie Pegas, býval wraithským běžcem, ale doktorka Kellerová jej kdysi dávno osvobodila. Poté byl několik let wraithským vězněm, dokud ho neosvobodili Geniové.
Daniels: Z pegasa? A co dělá tady?
Harriman: Z Atlantidy sem poslali dívku, kterou chránil. Chtěl být co nejblíže k ní.
Daniels: Tak já jdu.
Harriman: Zasedačka je tudy nahoru.
Daniels: Jasně, díky.

Zasedací místnost
Daniels: Zdravím vás pane.
Kirik: Taky zdravím.
(Do místnosti vešel Mittchel a Vala Mal Doran)
Mittchell: Takže, vítejete u SG-1 pánové.
Daniels, Kirik: Děkuji.
Mittchell:Tohle je Vala Mal Doran, bývalá mezigalaktická podvodnice, nicméně se přidala k nám a svoje chyby opravuje. Je to členka SG1, pravděpodobně jste se ještě asi nesetkali, takže....
Vala: Jo, jo necháme toho klábosení a půjdeme se trochu pobavit, co takhle nějaký menší trénink na P3X-217. Je to bývalá Go´auldská základna a…
Mittchell: Valo, nechte to na mně, jasný… …Díky, bezva. Takže teda nejdříve vás tady provedu a pak se někam půjdeme podívat, Ano? Výborně, tak jdeme.

Atlantida, galaxie Pegasus, planeta M6G-3285
Po návratu do galaxie Pegasus se Atlantida a její obyvatelé usadili na převážně oceánské planetě blízko okraji galaxie. I při třech aktivních ZPM byla zahájena nová výstavba přestupní stanice Midway, s větší posádkou a lepší technologií, jako např.: využití technologie Anubisova identifikátoru na bránu. Čili bránou nemohl nikdo projít pokud neměl sebou identifikátor. Pokud ho dotyčný nemá, bude odeslán systémem bran zpět už u první brány na nejbližší planetu.
Tzv. Planetární konfederace v galaxii Pegasus dosáhla téměř na všechny planety v galaxii Pegasus. Po ukončení sporů mezi nimi a Atlantidou vedou tyto dvě skupiny velmi přínosný mír. I přes nesouhlasy některých členů konfederace se stává pan Woolsey zástupcem Atlantidy při důležitých jednání. Na několika planetách byly založeny nové školy, na kterých mohli studovat ti, kteří by chtěli pracovat pro expedici. Vzdělání a základní ubytování na nových základnách je dostupné komukoliv z galaxie Pegas nebo z Mléčné dráhy. Samozřejmě musí podstoupit bezpečnostní prověrku. Zkušební pobyt na střežené základně trvá dva měsíce.
Dr. Jackson žije nyní na Atlantidě, kde zastává vůdčí osobnost Archeologické části výpravy Atlantidy. Také se stal členem týmu plukovníka Shepparda místo Dr. Mckaye. Dr. Mckay se stále zabývá problémem mise Destiny a chodí pouze na důležité mise.

Sheppard: A doktore Jacksone, vítejte po dlouhé době na Atlantidě, jsem rád, že na chvíli zaskočíte Rodneyho.
Jackson: Děkuji, je to úžasné, jsem velmi rád, že jsem se sem konečně opět dostal. A když už mluvíte o týmu, nevím, jestli zrovna já můžu nahradit Rodneyho.
Sheppard: Nebojte se o nic důležitého snad nepůjde, takže vás nebudu nutit dostat nás ze všech situací. Teda ne vždycky. Jo a měl bych vás představit tohle je Teyla Emmagan a Ronon Dex, členové týmu.
Jackson: Zdravím vás, mnoho jsem toho o vás slyšel, nevím, jestli jsem vás potkal minule, teda vás Teylo určitě, ale vás ne pane Dexi.
Teyla: Těší mně, pane doktore.
Ronon: …
Sheppard: Moc toho nenamluví, ale zvyknete si.

Velitelství Hvězdné brány, Země, Mléčná dráha
Generál O´neill byl nově přiřazen na diplomatickou misi do galaxie Oriů. IOA si myslí, že jedině on dokáže Zemi zajistit mír mezi těmito galaxiích. Na cestě do galaxie skrz superbránu ho doprovází U.S.S. Hammond pod velením plukovníka Carterové.
Generál má také za úkol co nejdříve získat vážné technologie z města Celestis, které by nemusely skončit ve správných rukou. Tyto technologie budou později zničeny nebo předány do oblasti 51.
Carterová: Generále, vítejte na palubě.
O´neill: Díky, jsem tu rád, ale nejsem rád, že jdu tam, kam jdu.
Carterová: Výborně.
O´neill: Cože?
Carterová: No nic… Daniel vás pozdravuje, prý se mu tam velmi líbí.
O´neill: Jo jo, nebýt IOA, tak se tam nedostal.
Marks: Plukovník Carterová, Generále O´neille blížíme se k superbráně.
Carterová: Výborně, opusťte hyperprostor, jsme na cestě k vám.

U.S.S. Hammond byla v této chvíli jediná loď, kterou lze použít pro dlouhodobou misi. Na palubě Hammonda byl materiál pro stavbu nové základny v galaxii Oriů, jelikož Oriové mají zařízení podobna ZPM, tak napájení na bránu do jiné galaxie by nemělo být tak složité.
(Brána se úspěšně aktivovala a Hammond proletěl skrz)

Orijská galaxie, sektor se superbránou
Marks: Madam, mám tu podivné údaje.
Carterová: Jaké údaje?
O´neill: Carterová, co se děje?
Marks: Máme v blízkosti tři Orijské mateřské lodě s plně nabitými zbraněmi.
Carterová: Cože, volejte je… Tady plukovník letectva spojených států Carterová, ozvěte se… Prosíme, odpovězte, nebo zahájíme palbu jako sebeobranu.
Marks: Plukovníku neodpovídají… Počkat… Mám signál.
Tomin: Zdravím vás, omlouváme se za toto nedorozumění a v žádném případě nebudeme střílet. Má loď vás doprovodí k Celestu. Je na vaší palubě Vala?
Carterová: Bohužel zrovna má jiné povinnosti v mléčné dráze.
Tomin: Ah, rozumím.
O´neill: Promiňte, ale čekali jste někoho jiného?
Tomin: To v tuto chvíli není podstatné.
Marks: Přerušili spojení a posílají nám data se souřadnicemi.
Carterová: Dobrá, leťte na souřadnice… Zajímalo by mně, co není tak podstatné.
O´neill: Jo, to mně taky.

Jsou to už dva roky od uplynutí plánovaného letu Destiny FTLkem. Dr. Mckay zatím stále nepřišel na efektivní způsob, jak se dostat do galaxie, nebo na pozici, kde by mohla být Destiny.
Dr. Mckay zatím trvale pracuje na jednom možném plánu a to, že by možná dokázal vytočit bránu poblíž údajné polohy Destiny, jednu adresu brány dokázal vypočítat podle adresy, kterou dostala Země od Dr. Nicolashe Rushe.
Problémem je, že dostat tým na planetu nebo Jumpery by vůbec v této situaci nepomohlo. Planeta není tak blízko plánované cesty Destiny, aby se mohly použít Jumpery.

Laboratoř Mckaye, Atlantida
McKay: Hele podívej se, dělám na tom problému už dlouho. Nech mě taky trochu si někam povyrazit. Já vím, že je to nebezpečné, ale abych se přiznal, tak mi to trochu chybí.
Jennifer Kellerová: Já vím, že ti to chybí, ale musíš přece ty lidi nějak zachránit, dokážeš to, jen to chce čas.
McKay: Dobrá, víš co, zajdu za Johnem, možná s ním půjdu na nějakou misi.

Operační Atlatnidy
McKay: Ale no tak, vždyť jsem dlouho nikde nebyl.
Sheppard: Minulý týden jsi s námi byl na misi, tomu říkáš dlouho.
McKay: Pro mě jo, hele, hele, stejně se mi to nepodaří vyřešit jen tak přes noc
Zelenka: Rodney.
McKay: Ano, co je?
Zelenka: Podívej se na to, ověřoval jsem to dvakrát a …
McKay: Vážně, no výborně.
Sheppard: Co je, co jste našel?
McKay: Našli jsme to, řešení, jak najít Destiny a bezpečně se tam dostat.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář