Jdi na obsah Jdi na menu


Antické

26. 11. 2014

Antické střely

Antické střely mají nepravidelný tvar. Při neaktivitě mají žlutočernou barvu, při aktivování mají světelnou žlutou barvu. Střely se ukázaly být odolné vůči některým štítům a některým druhům trupu lodí. Jedna střela dokáže udělat dost velké škody a dají se naprogramovat na výbuch po nárazu nebo proražení. Antické střely jsou na antické křeslo, které lze ovládat s antickým genem, dají se i ovládat z přenosného počítač po malých úpravách.

Antický projekt Arcturus

Toto zařízení nebylo vyrobené pro účel zbraně, je to vlastně nevyčerpatytelný zdroj energie, který odebírá energii ze současného reálného vesmíru a ne ze subprostoru jako ZPM. Zbraň sloužila jako zařízení, které vybilo přebytečnou energii při přetížení zdroje energie, bohužel ale při přetížení se zbraň nedala zastavit a zničila všechen život na planetě, kde se nacházela. Antikové zařízení zastavili než zničilo i samotný komplex, ale Dr. Rodney McKay díky své aroganci zavinil opětovné přetížení a úplné zničení šesti osmin sluneční soustavy.

Antický distruptor

Zařízení určené jako zbraň proti replikátorům. Zbraň narušuje jejich vnitřní vazby a ty mezi sebou nemůžou komunikovat a zemřou. Zbraň je menší typ zařízení na planetě Dakara.

Dakara

Jedna z prvních planet osídlených Antiky po objevení Mléčné dráhy. Na planetě se nachází zařízení, které je schopné díky modifikaci a Hvězdným branám rozšířit život po galaxii a zároveň ho i najednou zničit. Zařízení bylo použito SG-1 na zničení replikátorů a později jako zbraň svobodných Jaffů proti Oriům. Zbraň byla zničena Orijskou vyslankyní Adriou, dcerou Valy Mal Doran.

Antická příruční zbraň

Zbraň v seriálu viděná na Antické lodí Aurora, tedy v jejím virtuálním světě. Zbraň dokáže omráčit a pravděpodobně i zabít.

Asuranská ruční zbraň

Zbraň viděná v seriálu na Antické planetě Asura, která byla po tisíce let ovládána replikátory, kteří byli vyrobeni jako zbraň Antiky proti Wraithům. Replikátoři napodobovali antickou technologii a stavby.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář