Jdi na obsah Jdi na menu


Antické

26. 11. 2014

Hvězdná brána

Obecný popis:

Hvězdná brána je zařízení, které posílá objekty skrz červí díru na příč galaxií i celým vesmírem.  rána váží něco okolo 30 tun. Na jejím krajním "kruhu" se nachází 9 zámků, z toho dva jsou za normálního cestování v jedné galaxii nepotřebné a na některých branách i záměrně nefunkční. Je vyrobena z naquadahu, prvku, který je při přetížení velice nestabilní a dokáže způsobit explozi velkou jako několik jaderných bomb.

Hvězdná brána z galaxie Mléčná dráha a misty v galaxii Ida:

Zámky na této braně mají červenou barvu a až na pár vyjímek se v galaxii Mléčná dráha 8 a 9 zámek nepoužívá. Brány v této galaxii byly vyrobeny Antiky a rozesety po celé galaxii a pokud na některé životamožné planety brána nebyla, Go´auldi ji tam umístili. Na bráně je umístěno 39 symbolů a každý z ních představuje jedno pozemské souhvězdí. Vnitřní kruh brány, na kterém jsou symboly se otáčí a druhý je stabilní a nehybný.

Hvězdná brána z galaxie Pegasus:

Hvězdná brána v této galaxii má modrou barvu jak zámků, tak i symbolů. Její symboly nejspíše představují souhvězdí hlavní planety Antiků v Pegasu a tou je Lantea. Její ostatní části mají šedou barvu. Brána na Atlantidě jako jediná v galaxii mohla zadat 8 a 9 symbol, ostatní brány měly tuto funkci záměrně zablokované Antiky. Antikové v této galaxii brány rozesely před tisíci lety, když odletěli ze Země a stejně jako v Mléčné dráze zde zaseli život. Žádná část této brány se neotáčí, pouze symboly na ní svítí.

Hvězdná brána na Destiny a jiných samopilotážních lodích:

Brány tohoto typu nejsou vyrobeny z naquadahu, protože jsou to prapředky bran v Mléčné dráze a Pegasově galaxii. Tato brána se při zadávání symbolů otáčí celá. Barva zámků je bílá a symbolů šedá a když je zvolen symbol rozsvítí se a je bílý. Červí díra má býlou až šedou barvu. Brána má také méně bezpečnostních pojistek než následné brány v jiných galaxiích.

Tollánská hvězdná brána:

Tato brána byla vyrobena Tollány s pomocí Noxů. U této brány není známo, jestli má devět symbolů, protože její spodní část nebyla vydět. Její barva je bílá. Její zámky mají oválný tvar a z kraje jsiu bíle, uprostřed jsou modré. Velikostně je stejná jako ostatní brány vyrobené Antiky.

Hvězdná brána antika Orlina:

Tato brána je malá, takřka asi do půlky člověka. Byla vyrobena jen na jedno použítí, poté se brána uškvaří. Při vyrobě se zvolí adresa, kam červí díra povede. Brána nemá žádné symboly an zámky. Brána je vyrobená z dneska běžně dostupných materiálů, bohužel nebyl vydán návod, takže si ji doma postavit nemůžeme.

Orijské superbrány:

Orijská superbrána má dva typy - malý a velký. Jedna má 80 samostatných bloků a druhá 90. Oba dva typy jsou napájeny černou dírou. Brána je složená z těch bloků, které tvoří kruh. Brána s nijak netočí, pouze při aktivaci energie mezi bloky změní svoji barvu z modré na sytě svítící modrou.

Zadávací panel (Dial Home Device)

Zadávací panel slouží k zádání adresy na bráně a knásledné aktivaci brány. V podstatě namačkáte sedm symbolů, přičemž sedmý je ten, který nepředstavuje souhvězdí ze Země a voala můžete na dovolenou. U standartních DHD se ve stojanu nachází ovládací krystaly, které DHD napájí a umožňují jeho základní provoz. DHD má několik typů:

  • Panel z Ml. Dráhy - Teno panel má takovou šedou místy do běla barvu. Je tvořen stojanem a na jeho ploché horní části jsou dva kruhy a jedna červená polokoule. Na kruzích jsou symbole společně i s výchozím, který není nijak zvýrazněný nebo tak něco. Symboly po zmáčknutí žlutě svítí. Při aktivaci brány se také rozvsvítí červená polokoule uprostřed, která vás dělí od pláží na jiné planetě.
  • Zadávací počítač na Zemi - Při nalezení brány v Gíze nebyl poblíž ní zadávací panel a tak si ho lidé vyrobili sami. Počítač sice nemá všechny bezpečnostní prvky a pojistky jako DHD, ale fungovalo celých 10 a víc let. Zadávací počítač se skládá z monitoru, klávesnice a nějakého pozemského superpočítače. Samotný program má modro-bílo-černou barvu, ale záleží na verzi programu a aktualizacích, které v SGC měli.
  • Panel z Pegasa - Tento panel je v podstatě úplně stejnej jako v Ml. dráze, samozřejmě se tu ale pár rozdílů najde. Symboly po zmáčknutí svítí žlutěa polokoule má modrou barvu.
  • Zadávací zařízení za Atlantidě - Tento panel má úplně jiný design než ostatní panely. Má tvar rovnostranného trojúhelníka s uříznutými rohy. Je to celkem malá záležitost. Zadávací krystaly atd... se nachází v podstavci, který je u DHD.
  • Příruční zadávací zařízení Antiků - Zařízení má zeleno-černou bravu. Vejde se do ruky, takže to je taky docela malá záležitost. Má několik tlačítek, ale normálně se ovládá dotykem. Toto zařízení se používá pouze na brány identické té na Destiny, ale nevíme, jestli se dají použít i na brány jiného typu.
  • Příruční zadávání Go´auldů - Toto zařízení vyrobil Ba´al. Toto zařízení se "přilepí" na bránu, zadají se koordináty a šup brána se točí, točí, točí, dokud se nevytvoří červí díra.
  • Příruční zadávání Asgardů - Asgardi mají vlastní DHD díky kterému nemusí zadávat adresu. Je to růžově svítící kámen který asgard aktivuje svým dotekem. Dodává to odstatek energie na cestu ze země do jiné galaxie.
  • DHD v Puddle Jumperu - Toto zařízení je v lodích třídy Puddle Jumper. Barvy má podobné, jako DHD na atlantidě.

Transportéry na atlantidě

Tyto transportéry jsou vlastně místnosati systematicky rozmíštěné po celé Atlantidě, do kterých člověk nebo někdo vejde a pomocí takového menšího transportního paprsku se přenášite do jiného transportéru. Spekuluje se, že je to po anticku napodobená technologie asgardského transportního paprsku, jehož plány získali členstvím v alianci.

Transportní obelisk

Typ této dopravy byl v seriálu použit několikrát v různých antických obeliscích. Sodanský oblelisk byl používáním a účelem identický jako obelisky na planetách ukrytých antickou povznesenouý ženou Morgan La Fei. Jeho vzhled byl ale jedinečný, to samé se týče ovládání. Sodanský transportní obelisk byl zapínán aktivačním kódem a měl jednoznačně šedou barvu. Obelisk na ukrytých planetách měl šedo-žlutou barvu s modrým krystalem uprostřed na každé straně oblelisku. A sloužil pro přepravování lokálních předmětů skrz červí díru na jinou planetu.

Transportní kruhy

Transportní kruhy tři základní uživatele, podle kterých se zároveň odvádfí jejich název. První a nejznámější jsou Go´auldské transportní kruhy, které jsou vlastně stejné jako Antické transportní kruhy. G. a A. transportní kruhy jsou po vizuální stránce stejné - šedá barva s takovými panely na povrchu. Ovládání u G. kruzích je zlaté se zelenými tlačítky, antické ovládání je prostě šedé, ale po zmáčknutí tlačítka sítí tlačítka bíle. Další a poslední typ kruhu jsou Orijské transportní kruhy jsou bílé a při přesunu hmoty svítí po stranách orijské nápisy, nebo dekorace. Ovládání orijských transportních kruhů je oválné a má na sobě též antická písmena.

Galerie k Transportní kruhy:

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář