Jdi na obsah Jdi na menu


Lidské

30. 7. 2015

M.A.L.P. (Mobilní analyzační laboratorní sonda)

Toto zařízení požívá program Stargate pro předběžný průzkum planet dříve, než na onu planetu pošlou nějaký tým. MALP dokáže přenášet obraz i zvuk oběma směry červí díry. Sonda naneštěstí nedokáže sama zadávat adresu, takže při průchodu na neobyvatelnou planetu je sonda ztracena.

Miniponorka

Tato ponorka byla vyrobena Švýcary, ale používán byl Rusy. Tato ponorka byla navržena pro průchod bránou. Vzduch v ponorce vydrží až 24 hodin. Počet míst je pro 3 osoby. Ponorka je vybavena sběrnými rameny. Jako zajímavost Ruská vědkyně, která byla spolu s Jacksonem a Carterovou v ponorce hrála také v seriálu Star trek: The next generation poradkyni Dyanu Troi. 

Navigační maják

Navigační maják byl v SGC dříve používán pouze pokud byla mise spojitá s nějakou pozemskou lodí. Tento "lokátor" měl podobu takové černé krabičky s červeným světýlkem a někdy byl nasazen na náramku. Bohužel tato zařízení byla při zajmutí týmu odebrána a tím to tedy bylo k ničemu. Proto byla vyrobena další verze těchto lokátoru a to podkožní. Tyto podkožní lokátory byly pro nepřítele takřka neviditelné. Nikdo o nich nevěděl, takže je nemohli vyjmout a díky komponentům asgardské technologie bylo vysílání tohoto lokátoru neviditelné i pro jiné senzory, než ty, které jsou na dané lokátory nakalibrovány.

U.A.V. (letoun)

Letoun se používá pro dálkový předběžný průzkum planet. Zároveň se používá k pátrání, označení pozemních cílů a také možné zásobování menších těles jako např .: Tretonin pro Teal´ca. Letoun je vybaven i pokročilejšími senzory než na MALPu a dokáže stejně jako MALP vysílat všechny údaje zpět bránou. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář