Jdi na obsah Jdi na menu


Vynálezy

29. 11. 2014

Detektor známek života

Detektor známek života našel Major. John Sheppard, když ovládal Puddle Jumper objevil se detektor ve stšně řídící kabiny Jumperu. Detekto najde jakýkoli inteligentní, nebo méně inteligentní život poblíž zařízení- Jedná se o příruční zařízení. Do detektoru se dají stáhnout různé mapy, díky kterým se zlepší orientace v prostoru. Detektor se dá předělat na lékařský scanner, který bohužel ale bude mít malou kvalitu obrazu.

Zařízení Atero

Zařízení Atero vynalezl antický vědec Janus, který jednal na úkor velké rady Atlantidy. Toto zařízení narušuje Wraithský hyperpohon a při spuštění pohonu dojde k roztržení lodě na kousky. Zařízení má vedlejší účinky - vytváří subprostorové vlny, na který je taky založeno, ale to i ovlivňuje Hvězdné brány. Při zadání výchozího bodu na bráně se v horizontu události nahromadí energie a brána je následně zničena ohromnou explozí. Zařízení bylo zneškodněno Dr. Mckayem a Dr. Jacksonem a zničeno Plk. Sheppardem.

Stroj času

Puddle Jumper s přidaným strojem času se dokázal pohybovat čas i prostorem. Jeho časové skoky mohly být minimálně několik století, aby se daly uskutečnit. V seriálu se stroj času objevil jak v SG-1 tak i v SGA. V SG-1 jej použil Gen. Jack O´neill, aby zachránil planetu před Go´auldy. V SGA jej použil Major. Sheppard z alternativní časové linie, aby se zachránili z potápějící se Atlantidy. On, Dr. Weirová a Dr. Radek Zelenka se přenesly do doby vlády Antiků a jejich války mezi Wraithy. Antikové dokázali zachránit ze dna oceánu pouze Dr. Weirovou, která přemluvila Januse, aby jí pomohl zachránit Atlantidu před zkázou, když přijde expedice ze Země. Janus zařídil vynoření města před úplným zborcením štítu takže expedice byla zachráněna. Dr. Weirová zůstala po evakuaci Antiků nevědomky na Atlantidě ve stázové komoře, aby přepínala štít z jednoho ZPM na druhé, vzala si s sebou i adresy Antických základen se ZPM v galaxii Pegasus.

ZPM (Zero Point Module)

Modul nulového bodu odebírá svou energii z vákua. Jedná se o malé zařízení oranžové barvy, které má ohromné množství energie. Toto zařízení se dá nalézt jen velmi vzácně. Antikové jej vyrobili, ale nikdy nebyla blíže specifikována jeho výroba, nebo stroj, který ho dokázal vyrobit. Proto bývá v různých spin-offových pokračování nalezení takového stroje velmi časté, přeci jen co by se stalo, kdyby ZPM už byla všechna vyčerpaná.

Zařízení na časovou smyčku

Zařízení, které mělo původně sloužit jako stroj času nefungovalo a vytvářelo pouze časovou smyčku. Zařízení bylo napájeno geo-magnetickou bouří v atmosféře planety. Fungovalo prostřednictvím brány, jeho zapnutí mimozemským vědcem uvěznilo Jacka O´neill a Teal´ca v časové smyčce, kterou dokázali po několika neúspěšných a vtipných pokusech ukončit.

Stroj na povznesení

tento stroj byl objeven na Atlantidě po opětovném návratu Antiků na Atlantidu a jejich zabití replikátory. Zařízením byl ozářen Dr. McKay, kterému byly darovány nadpřirozené schopnosti jako např.: telekineze, léčení, čtení myšlenek, chytrost atd.. Bohužel ale zařízení nedává možnost výběru, po dokončení všech genetických změn buď uživatel zemře nebo se povznese. Při vložení uživatelovi DNA se dá proces obrátit. Ale upozorňujeme,účinky po vrácení se do původního stavu jsou dezorientující a výtvory, které uživatel provedl jsou nepochopitelné.

Antické schránky vědomostí

Antické schránky vědomostí byly vynalezeny pro vyspělé civilizace, které mají vyspělý mozek. Tyto schránky mají v sobě uložené jen ty dobré antické informace a samostatné jednotlivé nadpřirozené schopnosti. Plk. Jack O´neill pomocí tohoto zařízení zadal osmý symbol, který vedlo do blízké asgardské galaxie Ida. Podruhé pomocí něho zničil Go´aulda Anubise a objevil Antarktickou základnu. Pokaždé bylo použití strojů pro Jacka smrtelné a pokaždé mu pomohli Asgardi. Asgardé zkoumáním těchto schránek přišli i k své technologii a ještě stále brouzdali na povrchu, i za ty tisíce let výzkumu.

Antický stroj pro fyzicko-psychickou výrobu

Toto zařízení je podobné schránkám vědomostí, ale s tím že dokáže uchovat informace ve formě vědomí a dokáže také ovládat zařízení, které dokáže holograficky od molekul vytvořit zařízení a pak ho zhmotnit. Zařízení v seriálu použil antik Merlin a poté Daniel Jackson, který měl v sobě vědomí Merlina.

Archa pravdy

Archa pravdy dokáže přesvědčit všechny žijící bytosti o věci, jenž je v arše naprogramovaná. Archa pravdy byla použita proti povznesené orijce Adrii, dcera Valy Mal Doran. Archu pravdy sestavil antik Mirdin, Merlin nebo Moros, tento antik se bohužel nedočkal ocenění za svou práci a její využití. Archa pravdy byla pohřbena na domovské planetě Alteránů v galaxii Oriů. Díky pomoci Morgan La Fei ji našla SG-1, když se pomocí superbrány dostali s Odyssey do galaxie Oriů. Archa pravdy přesvědčí lidi v jedné galaxii. Poté se musí převézt do jiné galaxie. Archa pravdy nebyla na přáni Daniela Jacksona zničena, ale na přání vyššího velení na Zemi uložena do oblasti 51.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář