Jdi na obsah Jdi na menu


Go´auldské

16. 6. 2015

Zařízení pro manipulaci s DNA

Toto zařízení bylo v seriálu ukázáno jako zařízení, kterým Go´auld Nirtti manipulovala s lidským DNA, aby vytvořila dokonalého hostitele Hok´tara. Tento dokonalý hostitel měl disponovat nadpřirozenými schopnostmi. V seriálu téměř uspěla, když předstírala, že lidem na planetě pomáhá. Přitom je ale zabíjela, lidé ji svými schopnostmi odhalili a zabili ji. Zařízení poté zničili.  Další podobné zařízení používal Go´auld Anubis, který vytvořil dokonalého člověka se stejnými schopnosti jaké měli Antikové a převorové. 

Zařízení na vyvolání vzpomínek

zařízení se umístí na hlavu poblíž jednoho spánku. také se dá umístit za ucho. Dokáže vyvolat zapomenuté a ztracené vzpomínky, dokonce mohou být tak silné, že mohou vyvolat i tehdy prožívané pocity. Pomocí tohoto zařízení se mohou odhalit i vzpomínky bývalých hostitelů, čili vzpomínky Go´aulda, který v nich byl. Go´auld Osiris jej použil, aby od Daniela Jacksona zjistil, kde se nachází Atlantida. na zařízení se dají připojit další části jako např.: monitor, který umožňuje vidět všem okolo, co dotyčný vidí. Dá se i napojit na další mozek, který bude určovat, jakým směrem se bude dané vzpomínání, nebo sen odvíjet, stejně jako u Osirise.

Krev Sokara

není to tak úplně technologie, ale mezi Go´auldské manipulátory to patří. tato krev působy na lidi, Go´auldy i jaffy stejně. Působí halucinace, které poté jsou využity k výslechu. V seriálu se s ní setkala SG-1, když krev použil Apophis uvězněný na Sokarově planetě Netu. Všichni členové SG1 a Tok´ra Martuf této halucinogenní látce odolali a Apophis se nedozvěděl použitelné informace.

Zařízení na výrobu Jaffů

Toto zařízení použila Go´auldka Hathor, která na krátkou dobu obsadila SGC. Toto zařízení odstraní u člověka imunitní systém a vytvoř v člověku tzv.: kapsu pro Go´aulda. kapsa je vyplněná takovým žlutým slizem. Hathor toto zařízení použila na Jacka O´neillla. Z tohoto "zranění" ho vyléčil Go´auldský sarkofág.

Roshna

Tuto látku podávali Go´auldé lidem jedné rasy, která nemohla být Go´auldským hostitelem. Go´auldi jim tuto látku dodávali ve vodě a po několika generací byla jejich rasa na této látce závislá. Go´auldi většinu rasy vyhubili. V seriálu se objevil pouze jeden zástupce této rasy a to nájemný lovec Aris Boch, tento člověk je také závislý na /Rašně/. Aris dal vzorek této látky Carterové, doufal, že lidé ze Země přijdou na to, jak osvobodit jeho lidi od závislosti.

Technologie vymývání mozku

Tato technologie byla v seriálu zmíněna a projevena mnohkrát, pouze však, jak vypadá tato technologie ukázal až Go´auld Ba´al. Ba´al toto zařízení použil na vysokou radu svobodných Jaffů. Chtěl celou radu zmanipulovat, aby ovládal Jaffy. Teal´c jeho manipulaci odolal. Této technologii byli vystavení všichni Za´tarcové, Syn Teal´ca - Rajak, agent Barret z NID, Teal´c - dvakrát.

Nanotechnologie

Nanotechnologie je většinou použita na Zemi jako medicínská, ale Go´auldi tuto technologii použili na jedné planetě, planetě, kde lidé stárli kvůli této technologii stokrát né-li tisíckrát rychleji. Když na planetu přišel tým SG1, tak byl O´neill nakažen, on stárnul ještě vícekrát rychleji, protože, když přišel tak mu bylo už několik desítek let. lidem na planetě bylo několik měsíců, proto na ně zařízení působilo jinak.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář