Jdi na obsah Jdi na menu


Antické

26. 11. 2014

Atlantský městský štít

Atlantský městský štít je jeden z nejsilnějších štítů v seriálu Stargate. Štít je navržen pro napájení tří modulů nulového bodu (ZPM). Je ale možné štít napájet jedním ZPM za zoufalých okolnostech a napájet ho i blesky. Skrz štít mohou prolétat lodě s předmodulovanou frekvencí štítů, čili antické lodě. Štít je schopen odolat přírodním živlům, radiaci, různým druhům záření, zbraním a jiným ohrožením. Štít může být rozšířen i na celou planetu a zmenšen na samostatnou bránu.

Antický osobní štít

Antických osobních štítů bylo vyrobeno několik. Expedice Atlantis narazila za 5 sérii na dva tyto výrobky. První byl objeven Dr. Rodneym McKayem, když ověřoval účinnost genové terapie antického genomu. Druhý nalezl jistý Lucius, člověk který jednou ovládl celou Atlantidu pomocí neznámé rostliny a toužil vždy po moci. Štít je schopen odolat jakémukoli nárazu, energii, zbrani a všemu ostatnímu.

Merlinův plášť

Merlinův plášť je zařízení, které posune osoby a někdy i věci do jiného rozměru vesmíru. Zařízení primárně funguje na lokální oblast, ale je schopné "zamaskovat" jakýkoli předmět dle dostupné energie, např. planetu. Zařízení Merlin postavil, aby ukryl svůj výzkum před ostatními povznesenými. Všechny osoby v poli se stanou nehmotné pro neposunuté objekty a lidi a to samé i naopak - oni jsou nehmotní pro ostatní lidi i objekty a energii.

Štít na Atlantské bráně

Štít byl vynalezen za stejným účelem, jako Iris na pozemské bráně, kterou vyrobili pozemšťané. Tento štít je pouze na Atlantidě a nikde jinde. Nepotřebuje velké napájení stačí mu i energie z Puddle Jumperu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář