Jdi na obsah Jdi na menu


(290)Lidské

30. 7. 2015

Pozemské obranné technologie

Iris na pozemské bráně

Iris na pozemské bráně nebyla vždy. Pozemská obrana ve formě Iris byla na bránu namontována až po druhé výpravě pozemského týmu. První Iris byla z čistého titanu. Tato Iris byla ale zničena černou dírou a místo ní ji nahradila Iris ze slitiny trinia a titanu. Iris je umístěna 50 mikrometrů od hranice červí díry. Je umístěna tak blízko, aby umožnila otevření červí díry, ale neumožní samotnou reintegraci hmoty ani nestabilního víru červí díry. Jediná známá použitelná zbraň je urychlovač částic nasměrovaný do červí díry. Tuto zbraň použil v seriálu poprvé Go´auld Sokar. Další technologie, která může překonat Iris je Tollánská technologie fázového posunu.

Satelit AG-3

Tento satelit měl sloužit jako hlavní obranná linie Země. Tyto satelity slouží jako super nehorázná zbraň a na mateřskou loď jim stačí jen jeden výstřel. Tento satelit také plni funkci senzorové sítě, díky ohromnému počtu dokáží najít mateřské lodě na tisíce světelných let daleko. Satelity jsou chráněny vyspělými Go´auldskými štíty, které není možné překonat. Tento satelit postavil Dr. Daniel Jackson s pomocí pozemských vědců a hlavně díky vědomostem Go´auldů.

Elektromagnetický generátor

Elektromagnetický generátor je taková obranná zbraň. Lidé se ji pokusili vyřadit Anubisovu zbraň na ničení bran, Tento nápad bohužel neuspěl. McKay se mílil a Carterová měla pravdu. Toto zařízení vytváří umělé elektromagnetické pole, které dokáže vyřadit jakoukoli elektroniku v dosahu. Naneštěstí tato technologie nefunguje na Antické technologie. Tato technologie byla použita i ve Stargate: Atlantis, kde se ji snažili použít na zneškodnění nanoviru, který už zabil několik lidí.

Antipřevorská zbraň

Tuto zbraň vynalezli lidé s pomocí antika Orlina. Tato technologie dočasně zabraňuje převorům používat jejich schopnosti tím, že potlačuje používání části mozku, které ovládá tyto schopnosti. Toto zařízení pracuje pouze na jedné frekvencí, před použitím se musí najít ta správná kalibrace.

Vysílač kódů (GDO)

Vysílač kódu se používá pro příchod na Zem. Při odeslání správného kódu se Iris na Zemi automaticky otevře a vpustí tým dovnitř. 

Kladivo na Go´auldy

Tato nukleární balistická střela určená pro vesmírné použití je upravená nukleární bomba obohacená naquadahem. Tuto zbraň se lidé pokusili použít na Go´auldské lodě,k terén napadly Zemi. Bohužel ale nikdo nevěděl o obranných štítech lodí. Hlavice explodovaly nárazem o štít, aniž by lodě poškodily.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář