Jdi na obsah Jdi na menu


Go´auldi

8. 6. 2015

Go´auld je vlastně jako hadvypadající slizká mimozemské bytost, které se zavrtá lidem do hlavy. / Jak řekl plukovník John Sheppard.

2452351-goauld.jpg

Jedná se o bytost, která dokáže ovládnou jak lidskou mysl, čili vzpomínky, tak i tělo člověka. Povaha Go´auldů je čistě egoistická, arogantní a násilná. Chtějí pouze brát a ničit, všechny, kterým nevládnou. Tedy alespoň tak jsou popsáni v seriálu.

V prvním filmu Stargate (1994) jsou spíše popsáni pouze jako nějaká vesmírná bytost. Ovšem na malou chvíli jsou také vidět, že vypadají jako Asgardé v seriálu.

Dále už ale podle seriálu. Go´auldi spolu většinou nespolupracují, ale se společným cílem se dokážou spojit. Go´auldská síla vždy vyplývala z počtu a sily jejich armády, kterou tvořili převážně Jaffové. Go´auldi byly tou největší hrozbou pro Zemi v seriálu Stargate SG-1. Go ´auldi na sebe brali tvář starobylých egyptských bohů, protože kdysi dávno byla Země první planeta s inteligentním životem, na kterou se Go´auldi dostali. Před lidmi používali Go´auldi jako hostitele U´unasy, kteří jsou fyzicky zdatnější, ale jejich komunikace a inteligence vesměs stagnovala, dokud Daniel Jackson nebyl jedním zajat a naučil se jejich zvyky a řeč.

Go´auldi ovládali celou Mléčnou dráhu a měli ji rozdělenou do několika území. Disponovali ohromnou flotilou mateřských lodí. Čím více se vyvíjela technologie lidstva, tím samým tempem se vyvíjela i Go´uldská technologie.

cotgturn10j_zps130e3a11.jpg

Dříve, než se Go´auld dostatečně vyvine, jsou Go´auldi ve svých "inkubátorech" Jaffech, to jsou lidé,kteří v sobě nosí symbionta, ale ten je neovládá, pouze jim dodá sílu a dlouhé zdraví.

Teal´c, Apophisův první muž byl první, kdo se společně s pozemšťany postavil Go ´auldům.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář