Jdi na obsah Jdi na menu


Stargate Command/SGC

5. 9. 2018

Výsledek obrázku pro cheyenne mountain complex

Velení SGC / Cheyenne mountain complex

028 026 005 036 011 029
A26 A27 A16 A12 A30 A31 A03
UniverseGlyph06 UniverseGlyph15 UniverseGlyph20 UniverseGlyph26 UniverseGlyph28 UniverseGlyph13 UniverseGlyph18 UniverseGlyph06

Velení SGC je masivně opevněné a nejtajnější místo na planetě Zemi. V tomto komplexu operují vojenské složky USA, které pracují se zařízením Hvězdná brána. SGC je centrum programu Hvězdná brána. V jednom z dílu SG1 je také tato oblast označena jako Area 52. 

SGC má k dispozici zdroje pro přežití personálu na několik let. SGC se nachází v Cheyennských horách. Má celkem 28 pater + některá další patra níže pro experimentování s výbušninami. SGC je z povrchu chráněno dvěma ocelovými několikatunovými dveřmi, které dokáží odolat i jadernému výbuchu přímým zásahem. Ze strany Hvězdné brány je SGC chráněna Iris a obrannými štíty v místnosti s bránou.

V případě obsazení lze SGC uzavřít, aby se nikdo nedostal ven, tento bezpečnostní systém se dokáže spustit automaticky při každé detekci energetické anomálie. Pro obavy z úniku nepřátel ze základny je k dispozici autodestrukce, která zničí celé zařízení.

SGC je centrem meziplanetární komunikace a misí v Mléčné dráze. Databáze SGC je napojena na databázi v Penthagonu, což znamená, že při formátování lze nahrát zálohy z Penthagonu bez rizika infikování počítačových systémů mimo základnu. 

V SGC jsou k dispozici moderní výzkumné laboratoře i nejmodernější ošetřovna.

Výsledek obrázku pro stargate sgc

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář