Jdi na obsah Jdi na menu


Alpha Site

5. 9. 2018

V seriálu jsme se mohli setkat celkem se třemi stanovišti Alpha v Mléčné dráze a s jedním v Pegasu.

První Stanoviště Alpha/P3X-984

029 005 036 006 023

První Alpha stanoviště bylo stanovištěm, které jsme v seriálu viděli jako planetu, kam se evakuovali Tok´rové po útoku na jejich základnu. Základna byla tehdy napadena Apophisovým Ash´rakem, který se dokázal zneviditelnit. Ten nájemný vrah málem zabil mistra Bra´taca.

V alternativní realitě, kam se pomocí kvantového zrcadla dostal Dr. Daniel Jackson se planeta jmenovala stanoviště Beta.

Stanoviště bylo lidmi opuštěno poté, co Anubis prohledal mysl Jonas Quinna.

Výsledek obrázku pro stargate p3x-984

Druhé Stanoviště Alpha/ ---

034 027 030 011 035 028

Druhé stanoviště Alpha bylo planetou, kde se prováděl výzkum zbraní proti Kull bojovníkům. Pozemšťané na této zbrani pracovali společně s Tok´ry.

Velitelem byl plukovník Riley.

Poloha stanoviště byla prozrazena buď svobodnými Jaffy nebo Tok´ry, když zástupce obou ras mučili. Viník nebyl přesně určen. 

Na základnu zaútočil Anubis pomocí svých Kull bojovníků. Aby zbraň a informace nepadly do jeho rukou, tak plukovník Riley aktivoval autodestrukci, při které téměř zemřela Carterová a její otec Jacob Carter.

Carterová měla u sebe nejúčinnější prototyp krystalu do zbraně proti Kull bojovníků, ale zbraň neměla, a proto ji pronásledoval jeden z přeživších Kull. Carterová se dokázala skrývat, než ji zachránil O´neill společně s Teal´cem.

Po útoku na toto stanoviště se rozpadla aliance Země, Tok´ra a Jaffa.

Související obrázek

Třetí Stanoviště Alpha/P4X-650

033 031 027 037 035 034

Toto stanoviště bylo jako jediné postavené uvnitř hory stejně jako SGC. Planeta se nachází 640 světelných let od Země. Toto stanoviště bylo plně adaptované na sólovou aktivitu, tedy pokud nebyla Země k dispozici z jakéhokoli důvodu, tak zde bylo sekundární řízení operací Země v Mléčné dráze.

Velitelem byl Plukovník Ben Pierce.

Stanoviště mělo téměř stejné zdroje jako SGC. Při jeho stavbě a používaní se užilo mimozemských technologií a také nejmodernějších pozemských technologií. I když byla základna uvnitř hory, nacházel se zde hangár pro F-302, což učinilo základnu odolnou i vůči slabým útokům z vesmíru.

Prováděl se zde také jakýkoli nebezpečný výzkum, který z bezpečnostních důvodů nemohl být prováděn na Zemi. Výzkum, který se zde prováděl byl zaměřen spíše na vojenské hrozby, jako např. výslech nepřátel a vývoj zbraní. Vědecký výzkum se prováděl až na stanovišti Gamma.

Výsledek obrázku pro stargate p4x-650

Stanoviště Alpha v Pegasu

Planety, na kterých bylo expedicí zamýšleno zřízení stanoviště bylo několik:

  • M1M-316
  • M1K-439
  • Pokusné stanovniště pro Michaela
  • Planeta s létající opicí
  • MGX-482

​Nejpravděpodobnější planetou pro stanoviště Alpha je planeta s létající opicí, na které bylo stanoviště postaveno téměř stejné jako některé v Mléčné dráze.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář