Jdi na obsah Jdi na menu


Ba´al

8. 6. 2015

Ba´al

Je poslední z Go´auldů, který oponoval pozemšťanům. Ba´al byl v jednu chvíli Anubisovým přímým podřízeným. Později, po pádu Anubise převzal jeho území a moc. Aby zmátl své nepřítele, vyrobil si své kopie, které vybavil sledovacím zařízením, aby o nich měl přehled.

Ba´al také pomohl při úplném vyhlazení replikátorů, kdy přenastavil DHD, aby vytočilo všechny brány najednou. Prý tento zúpůsob ale vymyslel Go´auld Nerus, Ba´alův vědec.

Při hledání San Grealu byl jeden z klonů Ba´ala zabit, předtím ale pomohl k rozluštění programu v transportním obelisku na planetě, kde byl Merlin.

Ba´al po dobu sloužení Anubisovi shromažďoval informace, nápady atd.. Až jednou, když měl být popraven údajný poslední z klonů, spustil stroj času, který využívá bran a slunečních erupcí. Využívá vlastně nehody, která se stala v epizodě 1969.

Ba´al v minulosti zničil loď, která převážela bránu z Afriky do Spojených států. Tím úplně změnil budoucnost. SG1 se podařilo dostat do minulosti, díky tomu, že vytočili bránu na Zemi zrovna v okamžiku změn. SG1 poté informovala vládu spojených států této alternativní časové linie o Hvězdné bráně a nepřátelích. 

Ba´al bohužel shromáždil veškeré síly armád Jaffů, podrobil si všechny vládce soustavy a vyrazil k Zemi. Nevěděl jak je možné, že lidé kopají na místě, kde se nacházejí antické zbraně a, že našli druhou Hvězdnou bránu. Ihned, jak se to dozvěděl, rozkázala Ke´tesh, aby Teal´c, první muž Ba´ala, zničil obě místa. 

Rusové na štěstí měli druhou bránu, která se společně s lodí potopila. SG1 byla navzdory původním rozkazům vyslána, aby napravila minulost. Ba´al byl v této časové linii zabit Ke´tesh.

Po nápravě chyb zůstal plk. Mittchell v minulosti až do přítomnosti a když Ba´al řekl, že není poslední, Mittchell věděl, že je. Ba´alův poslední klon byl zbaven Go´aulda a samotný Ba´al jako symbiont byl popraven. Jeho hostitel žil dál.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář