Jdi na obsah Jdi na menu


Anubis

8. 6. 2015

Anubis

Je to velmi starý Go´auld, který byl vyhoštěn ze systému vládců soustavy, protože spáchal takové zločiny, které byly i pro Go´auldy příliš. Když bylo vyhoštěn pátral po tom, jak se povznést na vyšší úroveň bytí, stejně jako Antikové. nakonec se mu to povedlo, protože díky nalezeným informacím oklamal povznesenou ženu Omu De Sallu, která byla následkem toho potrestána. Její trest byl, že nesměla zasáhnout do jeho dalších aktivit.

Antikové se pokusili o jeho poslání na nižší úroveň, ale z neznámých důvodů zůstal viset někde mezi. Když se Anubis vrátil bylo hlasováno o jeho opětovné zařazení do systému vládců. Pouze lord Yu byl proti jeho návratu.

Anubis se svým návratem také přinesl Go´auldům některé antické technologie a vědomosti, které získal jako povznesený. Jeho technologie převyšovala i Asgardskou. Své výzkumy psal v Antičtině.

Samotnou Asgardskou technologii poté získal při zkoumání mysli Thora, asgardského příslušníka.

Pro Anubise pracovalo mnoho mocných Go´auldů, jako např.: Usiref.

Anubis se několikrát pokusil zničit Zemi a to různými způsoby. Je zodpovědný za zničení jedné brány na Zemi, zničení Abydosu, napadení Jonasovy planety a dalšími věcmi.

Nakonec byl poražen nyní už Generálem Jackem O´neillem, kterému se k hlavě přisál antický mozkocuc a vcucl mu informace. 

Bohužel ale Anubis nemá fyzickou formu a zůstal uvězněný na oběžné dráze Země, dokud tudy neprolétal Ruský raketoplán. Převtělil se do jeho kapitána a později do dalších lidí a dostal se až k bráně. SGC se ho pokusilo zastavit, ale nedokázali to. Anubis utekl na jinou planetu, ale plukovník Carterová dokázala přesměrovat červí díru na zamrzlou planetu.

Neznámým způsobem Anubis unikl a začal opět působit problémy. Při bitvě s replikátory nechal pozemšťany najít Antickou zbraň na planetě Dakara. Poté ji chtěl získat a zničit s ní všechny organické formy života v celé Ml. dráze. Nakonec se mu to nepovedlo, protože Oma nedokázala něco takového dopustit a pravděpodobně se obětovala, aby ho zničila, protože dále v seriálu není o jejím ani Anubisovu osudu ani zmínka.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář